



2022 Audemars Piguet 26240st Royal Oak 50th Anniversary White Dial 41mm
Expertly crafted for the 50th anniversary of the iconic Royal Oak collection, the 2022 Audemars Piguet Royal Oak 26240st boasts a 41mm chronograph and a stunning white dial. With precision and style, this timepiece is a must-have for any watch enthusiast.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak 26240st 50th Anniversary White Dial Chronograph |
| Reference |
26240ST.OO.1320ST.03 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Year | 2022 |
| Condition | Like New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $47,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 4401 |
| Base Caliber | 4401 |
| Power Reserve | 70 h |
| Jewels | 40 |
| Case Material |
Stainless Steel
|
| Case Diameter | 41mm |
| Water Resistance | 50 m |
| Bezel Material |
Stainless Steel
|
| Crystal | Sapphire |
| Dial | White |
| Dial Numerals | Index |
| Bracelet Material |
Stainless Steel
|
| Bracelet Color |
Stainless Steel
|
| Clasp | Fold |
| Clasp Material |
Stainless Steel
|
| Functions | Time, Chronograph |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Expertly crafted for the 50th anniversary of the iconic Royal Oak collection, the 2022 Audemars Piguet Royal Oak 26240st boasts a 41mm chronograph and a stunning white dial. With precision and style, this timepiece is a must-have for any watch enthusiast.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak 26240st 50th Anniversary White Dial Chronograph |
| Reference |
26240ST.OO.1320ST.03 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Year | 2022 |
| Condition | Like New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $47,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 4401 |
| Base Caliber | 4401 |
| Power Reserve | 70 h |
| Jewels | 40 |
| Case Material |
Stainless Steel
|
| Case Diameter | 41mm |
| Water Resistance | 50 m |
| Bezel Material |
Stainless Steel
|
| Crystal | Sapphire |
| Dial | White |
| Dial Numerals | Index |
| Bracelet Material |
Stainless Steel
|
| Bracelet Color |
Stainless Steel
|
| Clasp | Fold |
| Clasp Material |
Stainless Steel
|
| Functions | Time, Chronograph |



















