




Patek 5168g | 2022 Aquanaut | White Gold | 5168G-010
Expertly crafted with precision and elegance, the Patek 5168g Aquanaut showcases a luxurious white gold construction and a striking green dial. Its automatic movement and sapphire crystal further enhance its quality and durability, while the flexible green rubber strap offers both comfort and style. Unworn for a pristine appearance.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2022 Aquanaut 5168g |
| Reference |
5168G-010 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2022 |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $89,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 SC |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Green |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Green |
| Clasp | Fold Clasp |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Expertly crafted with precision and elegance, the Patek 5168g Aquanaut showcases a luxurious white gold construction and a striking green dial. Its automatic movement and sapphire crystal further enhance its quality and durability, while the flexible green rubber strap offers both comfort and style. Unworn for a pristine appearance.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2022 Aquanaut 5168g |
| Reference |
5168G-010 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2022 |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $89,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 SC |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Green |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Green |
| Clasp | Fold Clasp |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |









