

Patek 5168g | 2017 Aquanaut | White Gold | 5168G-001
Introducing the 2017 Patek Aquanaut in white gold. With its blue dial and bracelet, this mens watch boasts an automatic movement and impressive 45 hour power reserve. Crafted with a rubber bracelet and fold clasp, it's perfect for any occasion. Ensure ultimate style with this unworn timepiece.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2017 Aquanaut 5168g |
| Reference |
5168G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2017 |
| Condition | mint, like new |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $81,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 SC |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Blue |
| Clasp | Fold Clasp |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing the 2017 Patek Aquanaut in white gold. With its blue dial and bracelet, this mens watch boasts an automatic movement and impressive 45 hour power reserve. Crafted with a rubber bracelet and fold clasp, it's perfect for any occasion. Ensure ultimate style with this unworn timepiece.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2017 Aquanaut 5168g |
| Reference |
5168G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2017 |
| Condition | mint, like new |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $81,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 SC |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Blue |
| Clasp | Fold Clasp |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |









