






Patek Philippe 5167a Aquanaut Tiffany Stamp
The Patek Philippe 5167a Aquanaut features a rare Tiffany & Co stamp, adding exclusivity to the stainless steel design. The black dial and rubber bracelet enhance the aesthetics, while the automatic movement and 45-hour power reserve provide reliable performance. The double fold clasp ensures a secure fit.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Aquanaut 5167A Tiffany |
| Reference |
5167A-001 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | Unknown |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $109,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 S C |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Black |
| Clasp | Double-Fold Clasp |
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Functions | Date |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Patek Philippe 5167a Aquanaut features a rare Tiffany & Co stamp, adding exclusivity to the stainless steel design. The black dial and rubber bracelet enhance the aesthetics, while the automatic movement and 45-hour power reserve provide reliable performance. The double fold clasp ensures a secure fit.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Aquanaut 5167A Tiffany |
| Reference |
5167A-001 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | Unknown |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $109,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 S C |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Black |
| Clasp | Double-Fold Clasp |
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Functions | Date |


















