






Patek Philippe 5167a Singapore Limited Edition
Expertly crafted by Patek Philippe, the 5167a Singapore Edition watch is a true collector's piece. With a bold black dial, striking red accents, and a sturdy steel construction, this timepiece is limited to only 500 pieces. The red rubber bracelet adds both style and comfort, making it a perfect addition to any watch collection.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Aquanaut 5167A Singapore |
| Reference |
5167A-012 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2019 |
| Condition | New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $186,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 S C |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Red |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Black |
| Clasp | Double-Fold Clasp |
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Functions | Date |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Expertly crafted by Patek Philippe, the 5167a Singapore Edition watch is a true collector's piece. With a bold black dial, striking red accents, and a sturdy steel construction, this timepiece is limited to only 500 pieces. The red rubber bracelet adds both style and comfort, making it a perfect addition to any watch collection.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Aquanaut 5167A Singapore |
| Reference |
5167A-012 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2019 |
| Condition | New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $186,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 324 S C |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Red |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Black |
| Clasp | Double-Fold Clasp |
| Clasp Material | Stainless Steel |
| Functions | Date |


















