


Patek 5968g | 2023 Aquanaut | White Gold 42.2m Blue Dial | 5968G-001
The Patek 5968g from 2023 Aquanaut collection features a sleek white gold design with a striking blue dial. With a diameter of 42.2m and a blue rubber strap, this unworn timepiece offers both style and durability. Elevate your look with this timeless and sophisticated watch.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2023 5968g Aquanaut |
| Reference |
5968G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2023 |
| Condition | New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $126,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 55 h |
| Jewels | 32 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Blue |
| Clasp | |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Patek 5968g from 2023 Aquanaut collection features a sleek white gold design with a striking blue dial. With a diameter of 42.2m and a blue rubber strap, this unworn timepiece offers both style and durability. Elevate your look with this timeless and sophisticated watch.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2023 5968g Aquanaut |
| Reference |
5968G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2023 |
| Condition | New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $126,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 55 h |
| Jewels | 32 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Blue |
| Clasp | |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |





