







2023 Patek Philippe 5968r Aquanaut Rose Gold 42.2mm
The Patek 5968r Aquanaut in rose gold is a timeless and sophisticated timepiece. Its 42.2mm size and brown dial make a statement, while the travel time and date functions provide practicality. Unworn and complete with a brown rubber strap, this watch is the perfect combination of style and functionality.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2023 Aquanaut 5968r 42.2mm |
| Reference |
5968r |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Rose Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2023 |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $135,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 55 h |
| Jewels |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | Rose Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Brown |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Brown |
| Clasp | |
| Clasp Material | Rose Gold |
| Functions | Chronograph; Date |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Patek 5968r Aquanaut in rose gold is a timeless and sophisticated timepiece. Its 42.2mm size and brown dial make a statement, while the travel time and date functions provide practicality. Unworn and complete with a brown rubber strap, this watch is the perfect combination of style and functionality.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2023 Aquanaut 5968r 42.2mm |
| Reference |
5968r |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Rose Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2023 |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $135,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 55 h |
| Jewels |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Diameter | 42.2mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | Rose Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Brown |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Brown |
| Clasp | |
| Clasp Material | Rose Gold |
| Functions | Chronograph; Date |





