



2022 Audemars Piguet 41mm 50th Anniversary Green Dial 26240OR
Celebrate 50 years of luxury with the 2022 Audemars Piguet 41mm 50th Anniversary Green Dial. Adorned with a stunning green leather strap and rose gold accents, this timepiece exudes elegance. Don't miss out on this limited edition watch, a true work of art for those with discerning taste.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | 2022 41mm 50th Anniversary Green Dial 26240OR |
| Reference |
26240OR.OO.D404CR.01 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Rose Gold |
| Bracelet Material | |
| Year | 2022 |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $83,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | |
| Jewels |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Diameter | 41mm |
| Water Resistance | |
| Bezel Material | |
| Crystal | |
| Dial | Green |
| Dial Numerals |
| Bracelet Material | |
| Bracelet Color | |
| Clasp | |
| Clasp Material |
| Functions | Date; Chronograph |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Celebrate 50 years of luxury with the 2022 Audemars Piguet 41mm 50th Anniversary Green Dial. Adorned with a stunning green leather strap and rose gold accents, this timepiece exudes elegance. Don't miss out on this limited edition watch, a true work of art for those with discerning taste.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | 2022 41mm 50th Anniversary Green Dial 26240OR |
| Reference |
26240OR.OO.D404CR.01 |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Rose Gold |
| Bracelet Material | |
| Year | 2022 |
| Condition | Unworn |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $83,500 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | |
| Jewels |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Diameter | 41mm |
| Water Resistance | |
| Bezel Material | |
| Crystal | |
| Dial | Green |
| Dial Numerals |
| Bracelet Material | |
| Bracelet Color | |
| Clasp | |
| Clasp Material |
| Functions | Date; Chronograph |


















