






Patek Philippe 5164g | 2024 Aquanaut Travel Time
Experience the ultimate in luxury with the Patek 5164g | 2024 Aquanaut Travel Time. This unworn timepiece boasts a unique combination of white gold and blue rubber for a bold and sophisticated look. Featuring automatic movement and a travel time function, this watch is a must-have for any globetrotter looking for style and functionality.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2024 Aquanaut Travel Time 5164g |
| Reference |
5164g |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2024 |
| Condition | New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $131,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 330 S C FUS |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 40.8mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Blue |
| Clasp | Double-Fold Clasp |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |
Original: $150,390.49
-70%$150,390.49
$45,117.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience the ultimate in luxury with the Patek 5164g | 2024 Aquanaut Travel Time. This unworn timepiece boasts a unique combination of white gold and blue rubber for a bold and sophisticated look. Featuring automatic movement and a travel time function, this watch is a must-have for any globetrotter looking for style and functionality.
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 2024 Aquanaut Travel Time 5164g |
| Reference |
5164g |
| Movement | Automatic |
| Case Material | White Gold |
| Bracelet Material | Rubber |
| Year | 2024 |
| Condition | New |
| Box / Papers |
Original box, Original papers |
| Gender | Men's Watch/Unisex |
| Location | United States of America, Florida, Miami |
| Price | $131,000 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Movement / Caliber | 330 S C FUS |
| Base Caliber | |
| Power Reserve | 45 h |
| Jewels | 29 |
| Case Material | White Gold |
| Case Diameter | 40.8mm |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Bezel Material | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial Numerals | Arabic Numerals |
| Bracelet Material | Rubber |
| Bracelet Color | Blue |
| Clasp | Double-Fold Clasp |
| Clasp Material | White Gold |
| Functions | Date |









